BATERIJSKI HRANILNIKI
Razvoj baterijskih hranilnikov je bil leta 2023 najhitreje rastoča tehnologija v energetskem sektorju. Inštalacije novih zmogljivosti so se več kot podvojile v primerjavi s preteklim letom. Izjemno močna rast je bila dosežena v vsem, od obsežnih shranjevanj do mikromrež in solarnih sistemov za shranjevanje v gospodinjstvih. V samo enem letu je bilo po vsem svetu ustvarjenih neverjetnih 42 GW novih hranilnikov.
Povečano povpraševanje po baterijah je povezano z ambicioznimi cilji za širitev obnovljivih virov energije, pri čemer je cilj, da se globalna kapaciteta obnovljivih virov do leta 2030 potroji. Da bi zagotovili zanesljivo oskrbo z energijo v sistemih, ki povečujejo delež obnovljivih virov, bo potrebno kapaciteto baterijskih shranjevalnikov povečati za šestkrat, kar pomeni, da mora globalna kapaciteta shranjevanja baterij zrasti s 87 GW na 1200 GW do leta 2030.
Zaradi ciljev širitve obnovljivih virov energije postaja povpraševanje po baterijskih hranilnikih vse večje. Da bi dosegli podnebni cilj 1,5 °C iz Pariškega sporazuma, se morajo svetovne zmogljivosti obnovljive energije do leta 2030 potrojiti. Za zagotavljanje zanesljivosti oskrbe v energetskih sistemih z vse večjim deležem obnovljivih virov energije bo treba kapacitete baterijskih hranilnikov povečati za šestkrat. To pomeni, da se mora trenutna globalna zmogljivost shranjevanja električne energije do leta 2030 povečati s 87 GW na 1200 GW.
V našem podjetju strankam nudimo baterijske hranilnike različnih proizvajalcev. Pri tem se prilagodimo željam stranke.
Največ pa vgrajujemo izdelke proizvajalcev TAB, SOLAR EDGE in HUAWEI.